Hoblovali jste někdy obrobek ručně? Pokud ano, určitě jste snili o elektrickém hoblíku, který vám tuto namáhavou práci usnadní. Akumulátorové a elektrické hoblíky od společnosti Einhell jsou vhodné pro různé hoblovací práce v domácnosti, zahradě či dílně. Zpracování dřeva je s těmito šikovnými přístroji opravdu snadné. Naše elektrické hoblíky pracují s nožovým válcem, který disponuje dvěma ostrými břity, které rotují a spolehlivě hoblují obrobek. Jsou rychlejší, přesnější a výkonnější než konvenční ruční hoblík. Tak na co čekáte? Elektrický nebo akumulátorový hoblík je to, co ve vaší dílně chybí, abyste mohli efektivně pracovat se dřevem!

Hoblíky Einhellu

Akumulátorové hoblíky

Akumulátorový hoblík Einhell umožňuje nekonečně velký rozsah činnosti díky bezdrátovému napájení. Je to ideální nástroj pro zpracování velkých dřevěných obrobků nebo nábytku, které nelze přemístit. Lehký akumulátorový nástroj je také velmi nenáročný na údržbu a jeho provoz je poměrně tichý. Výkonný motor pohání velkou hřídel čepele, takže jsou možné i hluboké řezy. Hloubku řezu výkonného ručního hoblíku lze individuálně nastavit. Díky třem velkým V-drážkám v hliníkové základní desce můžete optimálně zkosit hrany, a abyste mohli okamžitě začít pracovat, je součástí dodávky sada dvou ultra ostrých, odolných hoblovacích nožů TCT. Potřebnou bezpečnost a odolnost hoblíku zajišťuje ochrana proti přetížení, která chrání jednotlivé komponenty před poškozením.

Elektrické hoblíky

Dáváte přednost elektrickému hoblíku, který funguje, aniž byste se museli spoléhat na cykly nabíjení baterie při zdlouhavých hoblovacích pracích? Pak byste se měli blíže podívat na naše elektrické hoblíky, které pracují s tím nejvyšším výkonem. V závislosti na modelu jsou k dispozici 2 nebo 3 metry napájecího kabelu, který umožňuje bezproblémový pohyb okolo obrobku. Výkonné elektrické ruční hoblíky mají nastavitelnou hloubku řezu až 3 mm a dokáží vytvořit hluboké a přesné zářezy. Pro ještě přesnější srážení hran jsou hoblíky vybaveny třemi drážkami ve tvaru V na ploché základové desce. V závislosti na modelu můžete odsávání prachu přepnout doprava nebo doleva, aby fungovalo spolehlivě na obou stranách.

Elektrické hoblíky od Einhell jsou vybaveny mnoha funkcemi, které se vám mohou hodit při práci. Zde zjistíte, které to jsou a na co byste si měli dát při výběru hoblíku pozor. Průvodce elektrickými hoblíky Einhell

Na co si dát pozor při nákupu hoblíku

Ať už používáte akumulátorové nebo elektrické hoblíky, se všemi hoblíky Einhell dosáhnete krásně rovných ploch. Dále si vysvětlíme, jak můžete hoblík plnohodnotně využít, proč se vám bude hodit nastavení hloubky řezu a doraz hloubky záhybu a co dalšího vám přístroje kromě dobrého poměru ceny a výkonu mohou nabídnout.

Přesné výsledky

Chcete-li při hoblování získat opravdu hladký povrch, měli byste upravit hloubku řezu podle svých požadavků a typu dřeva. S malou hloubkou řezu hoblujete tenké třísky z obrobku a získáte jemnější strukturu povrchu. Čím vyšší je hloubka řezu, tím silnější jsou třísky – takže můžete odebrat velké množství materiálu za kratší dobu. Hloubkový doraz ohybu vám pomůže, pokud chcete přesně vyrábět patky, například při vytváření spojů při konstrukci nábytku. Pokud je hoblík vybaven vodícími lištami, můžete dřevo hoblovat přesně a rovně.

Optimální manipulace

Máte před sebou hodně práce? Pak by se měl hoblík pohodlně držet! Zařízení od Einhell jsou vybavena ergonomickou rukojetí s měkkým úchopem. Naše ruční hoblíky mají také vysoce kvalitní hliníkovou základní desku, která je v závislosti na modelu vybavena jednou nebo třemi V-drážkami pro snadné srážení hran, abyste mohli hoblovat naplocho. Automatická parkovací patka, která je integrována do zadní části základní desky, chrání obrobek a hoblovací nůž, když zařízení nepoužíváte.

Čistá práce

Při hoblování létají třísky – ale aby vám nebránily ve výhledu na práci, jsou naše zařízení vybavena sacími adaptéry. K nim lze jednoduše připojit všechny vysavače na mokré a suché vysávání Einhell a zajistit tak automatické odsávání prachu. V závislosti na modelu můžete dokonce přesměrovat vyhazování odsávací zařízení doleva nebo doprava, abyste mohli se hoblíkem pracovat na obou stranách, aniž by vám překážela sací hadice. Mimochodem, náš akumulátorový hoblík je dodáván se sadou dvou vysoce kvalitních, odolných hoblovacích nožů TCT – takže můžete začít ihned!