Chcete mít na zahradě krásně tvarovaný živý plot? Se správnými nůžkami na živé ploty nebudete mít žádný problém s údržbou a stříháním živých plotů a keřů. Pro každý projekt máme ten správný model: Ať už se rozhodnete pro akumulátorové nůžky, akumulátorové teleskopické nůžky, elektrické nůžky nebo benzínové plotostřihy – s nářadím od Einhell skončí všechny vaše zahradní projekty úspěchem.

Nůžky na živý plot

Akumulátorové nůžky na živý plot

Díky otočné rukojeti, která je standardní u mnoha modelů, lze akumulátorové nůžky na živý plot optimálně přizpůsobit každé pracovní situaci. Akumulátorové nůžky na živý plot, vybavené chytrou baterií Power X-Change, vám nabízejí spoustu výkonu a jedinečnou flexibilitu. V závislosti na modelu je akumulátor a rychlonabíječka součástí balení.

Laserem řezané a diamantem broušené ocelové čepele akumulátorových nůžek na živý plot zaručují obzvláště přesné a ostré střihy. Bez větší námahy tak zastřihnete jakýkoli živý plot do požadovaného tvaru. Dlouhou životnost zajišťuje kovová převodovka akumulátorových nůžek na živý plot. Nůžky disponují ochranou proti nárazu a také praktickým držákem, díky kterému ušetříte skladovací místo a snadno připevníte nůžky na zeď.

Akumulátorové teleskopické nůžky na živý plot

Akumulátorové teleskopické nůžky na živý plot jsou ideální pro stříhání vyšších keřů. Abyste mohli provádět přesné vertikální a horizontální řezy v jakékoli výšce, některé modely umožňují naklonit sekací jednotku a nastavit hlavní rukojeť. Jakmile dokončíte práci na živém plotě, můžete čepel vašeho bezdrátového teleskopického nůžkového plotostřihu snadno uložit do pevného bezpečnostního pouzdra.

Díky kovové převodovce je toto nářadí s dobíjecími bateriemi obzvláště odolné. Laserem řezané a diamantem broušené ocelové nože zaručují přesné a čisté řezy. Nastavitelnou přídavnou rukojeť, která je součástí některých modelů, lze snadno a rychle přizpůsobit povaze vaší práce díky praktickému uvolnění bez použití nářadí. S tímto nástrojem budou i ty nejvyšší živé ploty elegantně upraveny.

Elektrické nůžky na živý plot

Elektrické nůžky na živý plot, připojené k síťovému zdroji, vám poskytují maximální efektivitu a můžete na svém živém plotu pracovat bez přerušení. Laserem řezané a diamantem broušené ocelové čepele jsou robustní a zajišťují přesné řezy. Pro maximální odolnost jsou elektrické nůžky na živý plot vybaveny robustní kovovou převodovkou.

Ergonomická rukojeť, která je součástí standardního vybavení všech nástrojů, vám umožní bezproblémově upravit jakkoli rostlý živý plot. Většina elektrických modelů je vybavena hliníkovým krytem čepele a ochranou proti nárazu, aby byl nástroj chráněn. Odlehčení tahu kabelu chrání kabel před poškozením a zajišťuje, že své elektrické nůžky na živý plot můžete na zahradě bez problémů používat po dlouhou dobu.

Elektrické teleskopické nůžky na živý plot

Elektrické teleskopické nůžky na živý plot jsou také napájeny pomocí kabelu z elektrické sítě. V závislosti na modelu je zde buď integrována teleskopická rukojeť, nebo teleskopické prodloužení. Díky tomu je stříhání živého plotu jednoduché i u vyšších keřů či stromků.

Díky nastavení úhlu řezu můžete pracovat obzvláště ergonomicky. Nastavitelný popruh na přenášení s rychloupínáním lépe rozloží váhu nářadí a umožní vám vykonávat práci bez velké námahy zad. Nastavitelná přídavná rukojeť zajišťuje pevné uchopení při práci se zahradním nářadím.

Benzínové nůžky na živý plot

Chcete ostříhat dlouhý, vysoký živý plot? U starších živých plotů jsou větve obvykle silnější, takže potřebujete nůžky na živý plot s vysokým výkonem. Benzínové nůžky na živý plot od společnosti Einhell vám nabízejí výdrž, kterou potřebujete.

Díky výkonnému motoru a laserem řezaným břitům s velkou roztečí zubů dokáží benzínové nůžky bez námahy proříznout i tlusté větve, což vám umožní pracovat flexibilně a bezdrátově, a to i po delší dobu. Otočná rukojeť a antivibrační systém slouží ke snížení námahy, takže s benzinovými nůžkami na živý plot můžete svůj živý plot stříhat co nejpohodlněji při zachování bezpečnosti.

Ať už se rozhodnete pro akumulátorové nůžky na živý plot, akumulátorové teleskopické nůžky na živý plot, elektrické nůžky na živý plot, elektrické teleskopické nůžky na živý plot nebo benzínové nůžky na živý plot. Průvodce nůžkami na živý plot Einhell

Na co si dát pozor při nákupu nůžek na živý plot

Nalezení těch správných nůžek na živý plot nemusí být vždy snadné vzhledem k široké škále dostupných modelů. Proto je nejdůležitější zvážit povahu práce, kterou s nástrojem chcete vykonávat. V následujícím textu vysvětlíme, co byste měli před nákupem vždy zvážit.

Délka řezu a rozteč zubů

Pokud chcete zastřihnout živý plot nebo keř do určitého tvaru, je pro dosažení přesného výsledku vhodnější menší délka střihu. Pro stříhání vzrostlého živého plotu nebo stromků by měl nástroj mít delší délku střihu.

Důležitým faktorem je také rozteč zubů. Čím větší je rozteč zubů, tím silnější větve budete moci řezat.

Hmotnost

Při práci s nůžkami na živý plot je velmi důležitá hmotnost. Pokud jsou příliš těžké, budete po dlouhém pracovním nasazení unaveni, využijte tak nůžky, které disponují přídavným nastavitelným popruhem.

Zejména modely akumulátorové a elektrické se chlubí nižší hmotností a práce s nimi je tedy pohodlnější. Tělo nůžek na živý plot je ve většině případů vyrobeno z odolného a kvalitního plastu, který udržuje nízkou hmotnost. Můžete tak snadno pracovat i na vzrostlých keřích a stromech, které si žádají držení nůžek na živý plot nad hlavou.

Kvalita a výbava

Bezpečnost by měla být vždy nejvyšší prioritou! Dvouruční spínač s automatickým zastavením nože umožňuje okamžité zastavení stroje v případě nouze. Naše benzínové nůžky na živý plot jsou také vybaveny antivibračním systémem, který chrání vaše ruce a záda před únavou a umožňuje tak pohodlnou práci.

Špičkovou kvalitu představují laserem řezané a diamantem broušené čepele, které přesvědčí svou dlouhotrvající ostrostí. O vysokou úroveň kvality se stará i kovová převodovka, která nůžkám na živý plot zajišťuje dlouhou životnost.