Všichni jsme to zažili: Nasednete do auta, pokusíte se nastartovat motor a nic se nestane. Máte ale štěstí, pokud máte po ruce ten správný nástroj, který rychle a snadno vdechne život vybité autobaterii. Chytrá nabíječka baterií od Einhell poskytuje různým autobateriím čerstvou energii během okamžiku, takže se motor rychle probudí k životu. U Einhell najdete nabíječky v různých velikostech a provedeních (6 V, 12 V a 24 V), od odolného kompaktního zařízení pro autobaterie až po výkonnou dílenskou nabíječku se střídavým nabíjecím napětím – a to vše za velmi příznivou cenu. Tímto způsobem můžete nabíjet jakoukoli baterii, ať už je to autobaterie, baterie nákladního automobilu, motocyklov nebo baterie pro skútry, motorky, zahradní traktory či obytné vozy. S nabíječkami baterií od Einhell budete dobře vybaveni pro jakoukoli situaci.

Nabíječky baterií

Nabíječky baterií s mikroprocesory

Naše inteligentní nabíječky baterií řízené mikroprocesorem jsou k dispozici v různých provedeních a velikostech – tak, že pro každou baterii vozidla najdete tu správnou nabíječku baterií. Mikroprocesorem řízené nabíječky jsou opravdu všestranné, protože jsou vhodné pro gelové baterie, AGM, ale i bezúdržbové a nízkoúdržbové olověné baterie. Vícestupňový, mikroprocesorem řízený a monitorovaný proces nabíjení vždy udržuje optimální stav nabití a optimalizuje životnost a výkon baterie. Vaše baterie se nejlépe nabije díky chytré nabíječce a funkce udržení nabití také zajistí, že baterie bude vždy plně nabitá a připravená k použití. Při údržbovém nabíjení sezónních vozidel, jako jsou kabriolety, klasická auta, motocykly, obytné vozy nebo čtyřkolky, se také velmi osvědčí závěsné poutko, pomocí kterého lze nabíječku připevnit na zeď.

Analogové nabíječky baterií

Jedním z bestsellerů je analogová nabíječka autobaterií Einhellu. Není překvapením, že toto zařízení – z nichž jsou některá již přes 50 let stará – se stále používá v řadě garáží a autoservisech. I dnes si stále můžete koupit výkonné a odolné analogové nabíječky od společnosti Einhell. Analogové nabíječky baterií jsou uloženy v robustním pouzdru z ocelového plechu a jsou chráněny kvalitní izolací. Ochrana proti přetížení, přepólování a zkratu, stejně jako plně izolované pólové svorky, zajišťují bezpečné používání nabíječek. Dobijte si autobaterii během chvilky.

Nabíječky baterií s funkcí startování

Některé nabíječky baterií Einhell jsou také praktická zařízení 2v1. Kromě nabíjení autobaterií lze výkonné nabíječky použít také jako pomocný startér pro váš vůz, díky čemuž jsou v případě nouze nepostradatelné. Nabíječka potřebuje hodně energie k nastartování vozidla. Dostatečný proud zajišťují mikroprocesorem řízené nabíječky baterií CE-BC 15 M, CE-BC 30 M a analogový model CC-BC 30/1. S těmito výkonnými nabíječkami můžete nabíjet baterie automobilů, lodí, traktorů, obytných vozů a nákladních automobilů. Můžete je tak použít jako jump startery, pokud vám nejde auto vůbec nastartovat.

Jaká nabíječka je vhodná pro vaše vozidlo?

Ať už máte motorku, auto nebo kamion – měli byste si vybrat správnou nabíječku v závislosti na velikosti baterie. Čím vyšší proud poskytuje nabíječka, tím rychleji nabíjí baterii. Ideální je nabíječka baterií s nabíjecím proudem odpovídajícím jedné desetině kapacity baterie. Takže zatímco pro baterie nákladních vozidel potřebujete maximální výkon, pro baterie motocyklů stačí nabíječka s menším výkonem. Pro malá auta, ve kterých jsou baterie s kapacitou cca 45 Ah jsou vhodné například nabíječky baterií CE-BC 4 M a CE-BC 6 M s nabíjecím napětím 12 V a 4 Ah. Tabulka ukazuje, která nabíječka baterií řízená mikroprocesorem je vhodná pro kterou třídu vozidel.

Bez ohledu na to, jaké vozidlo řídíte, ať už je to nové nebo staré auto, motocykl, skútr nebo nákladní automobil – máme pro vás tu správnou nabíječku baterií. Prázdné baterie jsou nyní minulostí! Zjistěte, kterou nabíječku nyní potřebujete! Průvodce nabíječkami baterií Einhell

Funkce nabíječek baterií

Nabíječky baterií od Einhell mají různé praktické režimy, které mohou být v určitých situacích velmi užitečné. Vždy byste si měli předem přečíst návod k obsluze, abyste zjistili, jak správně používat jednotlivé režimy.

Zimní režim nabíjení

Venku mrzne a vaše auto prostě nejde nastartovat. Pak potřebujete režim zimního nabíjení! Při nízkých teplotách pod 5°C je pro nabití autobaterie nutné vyšší nabíjecí napětí. V režimu zimního nabíjení je toto automaticky optimalizováno tak, aby byla baterie připravena k použití i v chladných dnech.

Rekondiční režim

Režim Rekondice umožňuje znovu nabíjet vybité olověné akumulátory. V tomto nabíjecím programu se nabíjení provádí zvýšeným koncovým napětím nabíjení a nabíjením konstantním proudem, aby se obnovila nabíjecí schopnost. V některých případech lze staré, téměř zcela vybité autobaterie znovu aktivovat, aby byly znovu nabity a použity.

Režim napájení

Režim napájení je program, který je nezbytný při výměně baterií. Režim napájení se používá k zajištění nepřetržitého napájení po vložení nové baterie, aby bylo možné zachovat důležitá nastavení programu.