Chcete začít s velkým DIY projektem? Ještě před získáním materiálů bude jedna věc na prvním místě vašeho seznamu: Měření. Laserové dálkoměry Einhell vám pomohou rychle změřit vzdálenosti, plochy a dokonce i objemy místnosti s maximální přesností. A tato přesnost je důležitá, protože nakonec i milimetry mohou rozhodnout, zda váš projekt uspěje, či nikoli. Ať už jde o podlahy nebo obklady, přesné vytyčení záhonů nebo o to, aby se vaše nová nástěnná skříňka přesně vešla do zamýšleného výklenku, laserové měřící zařízení zjednoduší každý kutilský projekt a mělo by být součástí základního vybavení každé správné dílny. Chcete-li například pověsit na zeď více obrázků ve stejné výšce, použijte měřící laser, např. skvělým pomocníkem je laserový nivelační přístroj nebo křížový měřící laser.

Kromě měřicí techniky s lasery nabízí Einhell také testovací zařízení, která spolehlivě určí další hodnoty a veličiny. Digitální detektor vám například ukáže, kudy ve zdi vedou trubky a kabely, a přístroj na měření vlhkosti dřeva zjišťuje nejen okolní teplotu, ale také vlhkost dřeva, lepenky, malty, betonu nebo omítky.

Různé měřicí přístroje od Einhell

Laserový měřicí nástroj

Ať už pracujete se vzdálenostmi, plochami nebo objemy, laserový dálkoměr poskytuje přesné výsledky při měření. Šikovný, přenosný dálkoměr se používá vždy, když je vyžadováno přesné určení vzdálenosti nebo plochy. V závislosti na modelu dokážou dálkoměry pomocí laserů určit měřící vzdálenost až na 60 metrů. Kromě přesného měření jsou laserové měřicí nástroje vybaveny také dalšími užitečnými funkcemi, jako je funkce Pythagoras a funkce vytyčování. Můžete si také uložit poslední výsledky měření nebo použít dálkoměr jako digitální vodováhu.

Křížový laser

Přesnost je to nejdůležitější, pokud jde o renovace, instalace nebo pokládky. Chcete-li pokládat dlaždice v přesně rovné linii nebo zarovnávat předměty ve stejné výšce v místnosti, je křížový laser dokonalým nástrojem. Pomocí křížového laseru promítáte na stěnu laserový kříž a/nebo vodorovnou či svislou čáru. V závislosti na modelu můžete dokonce použít křížový laser k promítání horizontální 360° linie přes celou místnost na stěnu. Všechny křížové lasery jsou samonivelační a můžete je použít i jako vodováhy. Pokud zvolíte model se závitem, lze křížový čárový laser použít i se stativem.

Laserové nivelační přístroje

Chcete na zeď umístit několik obrázků ve stejné výšce? Praktický laserový nivelační stroj je tím správným nástrojem pro tuto práci! Laserový nivelační přístroj lze použít jako čárový laser, bodový laser a vodováhu. Červený laser, který je přesně a automaticky vyrovnán díky integrovaným bublinovým vodováhám, vám ukáže rovné horizonty pomocí čáry dlouhé až 5 metrů nebo laserového bodu až do vzdálenosti 20 metrů. Flexibilní nástěnný držák udržuje zařízení na místě a vaše ruce volné.

Digitální detektor

Rychle zavěste polici na zeď a než se nadějete, máte provrtaný elektrický kabel. Digitální detektor vám pomůže se tomu vyhnout, protože dokáže přesně lokalizovat kovy, dřevo, železné kovy, měď a elektrické vedení v sádrokartonu. Lokátor lze ovládat intuitivně a když narazí na kabel, vydá zvukový varovný signál. Pokud se kompaktní detektor déle než minutu nepoužívá, automaticky se vypne, aby se šetřila energie baterie.

 

Měřiče vlhkosti dřeva

Palivové dřevo by mělo být před spálením dobře vysušeno, protože příliš mnoho vlhkosti ve dřevě způsobuje více kouře, může být zdraví škodlivé a poskytuje nízkou výhřevnost. Pro měření zbytkové vlhkosti potřebujete vlhkoměr dřeva. Zařízení také dokáže zjišťovat vlhkost v papíru a kartonu, stejně jako v pevných materiálech, jako je malta, beton nebo sádra. Měřičem vlhkosti dřeva lze také detekovat stavební vady nebo praskliny potrubí. A měřič vlhkosti dokáže určit i teplotu v prostředí.

Ať už jde o laserový měřicí přístroj, křížový laser, digitální detektor nebo měřič vlhkosti dřeva – v závislosti na úloze by měla být vždy po ruce vhodná měřicí technika. Zde zjistíte, které digitální měřicí zařízení je pro váš projekt to pravé! Průvodce měřicími nástroji Einhell

Na co si dát pozor při nákupu měřícího zařízení

V následujícím textu vám vysvětlíme, co dělá dobrý laserový měřicí přístroj, křížový laser, laserový nivelátor, měřič vlhkosti dřeva nebo přesný digitální detektor. Proč by lasery měly být samonivelační a jaké otázky byste si měli při výběru položit.

Co chcete měřit?

V závislosti na tom, co chcete měřit – tedy vzdálenost, plochu, objem, vlhkost nebo teplotu – byste si měli vybrat správné zařízení. Pro měření vzdálenosti jsou vhodné laserové měřicí přístroje, pro stanovení výškových horizontů se doporučuje křížový laser nebo laserová vodováha. Pokud chcete najít kabely a potrubí, měli byste použít digitální detektor a pro zjištění zbytkové vlhkosti dřeva a dalších materiálů potřebujete měřič vlhkosti dřeva.

Přesnost měření

Pokud zvolíte laserové zařízení s bodovým nebo čárovým laserem, měli byste se ujistit, že dálkoměr nebo čárový laser jsou samonivelační. Samonivelace znamená, že se laser vyrovná sám a při naklonění o více než 4° obdržíte varování. Mnoho přístrojů lze využít i jako digitální vodováhu, poskytují tedy dvojí funkci. Měli byste také nejprve zkontrolovat, jaký rozsah má váš dálkoměr nebo laser, abyste se ujistili, že je vhodný pro váš projekt.

Praktická manipulace

Užitečnou vlastností laserových měřicích nástrojů je, že uchovávají poslední výsledky. V závislosti na modelu můžete uložit až 50 měření. Praktickým pomocníkem jsou také nástěnné držáky, které jsou součástí dodávky laserového nivelačního přístroje. Pokud chcete použít křížový čárový laser se stativem, měli byste nejprve zkontrolovat, zda je v pouzdře integrován odpovídající závit pro stativ. Veškeré měřicí zařízení je dodáváno s taškou pro bezpečné uložení.