Zajistěte proudění vody pro váš dům a zahradu! Domácí vodárny a automatické domácí vodárny Einhell jsou ideální pro ekologické zásobování vodou ve vašem domě či zahradě. Lze je využít na splachování WC, provozu pračky nebo napájení zahradní hadice. Další využití naleznete při dodávkách užitkové vody ze studní, sudů na dešťovou vodu nebo cisteren. Nechte si pomoci automatickou vodárnou ke správnému využití zásob vody ve vašem domě a zahradě!

Domácí (automatické) vodárny Einhel

V závislosti na vašich individuálních potřebách existuje řada různých domácích vodáren a automatických domácích vodáren, které můžete využít k posílení zásob vody ve vaší domácnosti. Zatímco domácí vodárna vždy dočasně ukládá nějakou užitkovou vodu pro použití v domě a na zahradě, automatická domácí vodárna funguje samostatně kdykoliv je potřeba voda, bez přechodného skladování vody.

Domácí vodárna

Velký integrovaný ocelový tlakový bojler pojme až 8 litrů vody, takže tlakový spínač nemusí uvádět čerpadlo do pohybu, když je potřeba méně vody. Naše modely ECO také zaujmou vyšším výkonem a nižší spotřebou energie. Měřič hladiny vody, měřič nečistot a manometr u některých přístrojů umožňuje na první pohled odečíst hladinu vody, stav filtru či sací tlak a v případě změny tlaku okamžitě reagovat. Pro mimořádně dlouhou životnost jsou některé modely vybaveny vysoce kvalitním mechanickým zpětným ventilem a stabilním odolným pouzdrem. Dodatečnou ochranu proti poškození zajišťuje také pojistka chodu nasucho instalovaná v mnoha zařízeních, ochrana proti přehřátí a tepelný ochranný spínač. V závislosti na modelu jsou integrovány odolné sací a tlakové přípojky z vysoce kvalitního kovu či druhá tlaková přípojka. Se všemi těmito funkcemi přesvědčí přístroje od Einhell na všech frontách!

Automatické domácí vodárny

Automatická domácí vodárna od Einhell vám umožňuje dodávat užitkovou vodu a zavlažovat trávník nákladově efektivním a přirozeným způsobem. Používají se k získávání čisté vody pro domácí použití a zavlažování zahrad z nádrží, jako jsou šachty, studny a cisterny. V závislosti na modelu je k dispozici velký plnicí ventil nebo otvor pro snadné plnění vodou. Voda se pohodlně vypouští pomocí vypouštěcího ventilu. Automatická funkce zajišťuje nezávislé zapínání a vypínání čerpadla při odběru vody. U některých modelů vám praktický indikátor sání prostřednictvím manometru průběžně poskytuje informace o aktuálním sacím tlaku a sací výšce čerpadla. Stejně jako domácí vodárny jsou přístroje obzvláště odolné díky kvalitním tlakovým spojům a mechanickým zpětným ventilům. Integrované madlo zajistí snadnou přepravu automatické domácí vodárny. Všechny automatické domácí vodárny jsou navíc vybaveny bezpečnostními prvky, jako je ochrana proti chodu nasucho a v závislosti na modelu ochrana proti přehřátí nebo tepelná ochrana.

Objevte (automatické) domácí vodárny Einhell a zjistěte, které zařízení nejlépe vyhovuje vašim požadavkům. Průvodce domácími vodárnami Einhell

Na co si dát pozor při nákupu vodárny

Existuje široký výběr různých vodních čerpadel. O to přesněji byste se proto měli před koupí domácí vodárny informovat a dobře si rozmyslet, jaké funkce potřebujete a jaké projekty máte s přístroji v plánu. Je třeba zvážit několik klíčových faktorů.

Sací výška, výkon a průtok

Pro správné fungování vodárny jsou rozhodující místní podmínky, individuální požadavky a dopravní výška. Máte-li například na zahradě cisternu, bude se hladina vody lišit v závislosti na ročním období - bude vyšší, když je hodně srážek, a nižší v suchých obdobích. Výška sání je tedy ovlivněna velikostí nádržky a výškou hladiny vody uvnitř. Pokud je hladina vody nízká, vaše čerpadlo bude potřebovat více energie, aby odčerpalo vodu z nádrže. Pozor si ale dejte i na průtok, tedy kolik litrů vody dokáže domácí vodárna za hodinu přečerpat. Pokud automatickou domácí vodárnu používáte například k zalévání zahrady a máte spoustu květin, keřů a záhonů, potřebujete větší výkon než na malé, méně osázené zahradě. V závislosti na modelu naše domácí vodárny a automatické domácí vodárny dodávají mezi 3 300 až 5 000 litry za hodinu. S tímto výběrem můžete najít tu správnou domácí vodárnu pro každý svůj projekt!

Vodní nádrž nebo prostorově úsporné čerpadlo

Ať už se rozhodujete mezi domácí vodárnou nebo automatickou domácí vodárnou, je důležité si uvědomit výhody obou typů těchto čerpadel. Domácí vodárna skladuje v tlakové nádobě až 8 litrů vody, aby byl v bojleru konstantní tlak. Uskladněná voda vystačí například na spláchnutí toalety, poté se voda automaticky přečerpá zpět do bojleru. Ve srovnání s tím jsou však automatické domácí vodárny prostorově úspornější, protože nevyžadují tlakovou nádobu. Pokud tlak v přístroji klesne – například proto, že je zapnutá pračka, spláchnuté WC nebo je použita zahradní hadice, automatická domácí vodárna se automaticky sepne tlakovým spínačem a dopraví jen tolik vody, kolik se aktuálně spotřebovalo. Pokud již není požadována žádná voda, čerpadlo se vypne.

Kvalita i životnost

V chladných měsících ale i horku v létě by mělo zařízení neustále dodávat plný výkon. K dispozici jsou proto ochranné mechanismy, jako je ochrana proti přetížení, mrazuvzdorná a tepelná ochrana a také ochrana proti chodu nasucho. Kromě toho by těleso čerpadla mělo být vyrobeno z robustního, vysoce kvalitního materiálu. Pokud k zavlažování zahrady používáte automatické domácí a zahradní čerpadlo nebo domácí vodárnu a v zimě zařízení nepotřebujete, je užitečný vypouštěcí šroub. Aby nedošlo k poškození čerpadla v důsledku expanze vody při zamrzání, můžete vodu z čerpadla na ochranu před mrazem jednoduše vypustit.