Stejně jako je trávník ústředním prvkem většiny zahrad, je sekačka ústředním nástrojem pro jeho údržbu. Váš trávník by měl být svěží, zelený, zdravý a dobře udržovaný. Se sekačkou na trávu Einhell – ať už elektrickou, akumulátorovou nebo benzínovou – se tento úkol stává potěšením. Naše výkonné a odolné sekačky na trávu si poradí i s hustým porostem na vaší zahradě, na zelených plochách na okraji vašeho pozemku nebo na vašich vlastních loukách a lesních cestách. Chytrá řešení zaručují co nejšetrnější zacházení s půdou a rostlinami. Rychlost, výška sečení a dokonce i rukojeť se přizpůsobí vám, ne naopak. Koupě benzinové, akumulátorové nebo elektrické sekačky Einhell znamená zažít svobodu!

Sekačky na trávu od Einhell a jejich výhody

Akumulátorové sekačky na trávu Einhell

Žádné výpary, žádné tahání kabelu... Stačí jen zapojit baterie Power X-Change a začít. S akumulátorovou sekačkou na trávu od Einhell si můžete užívat svobodu bez kabelu na vaší zahradě. Díky bateriovému systému Power X-Change můžete pracovat nezávisle na elektrické síti či fosilních palivech. V závislosti na kapacitě akumulátoru a šířce sečení jsou tyto stroje vhodné pro trávníky do 700 m² a jsou snadno ovladatelné díky jejich relativně nízké hmotnosti a u některých modelů i plynule nastavitelném pohonu kol.

Benzínové sekačky na trávu od Einhell

Benzínové sekačky na trávu Einhell jsou výkonným a robustním pomocníkem pro vaši zahradu, pro zelené plochy, louky a lesní cesty. Tam, kde hustá vegetace vyžaduje silný řez, jsou naše benzínové sekačky tou nejlepší volbou. Nejlepší na tom je, že pokud po posekání velké plochy zjistíte, že je nádrž prázdná, stačí doplnit benzín a můžete pracovat dál. Díky plynule nastavitelnému pohonu kol vás sekačka podrží na nerovném terénu.

Elektrické sekačky na trávu Einhell

Stejně jako jejich bateriové protějšky i elektrické sekačky Einhell bodují nízkou hlučností a nízkou hmotností. Jejich největší výhoda: Díky kabelovému připojení ke zdroji energie jsou našimi nejpracovitějšími sekačkami. Žádné baterie k nabíjení a žádná nádrž k plnění. Poradí si s přehledem i s mokrou trávou, velkými plochami nebo hustým podrostem. Elektrické sekačky na trávu nikdy nepoleví díky svému stálému napájení a zajistí udržovaný trávník, i když jde do tuhého.

Ruční sekačky na trávu Einhell

Pokud chcete sekat menší plochy (do 250 m²) tiše, bez námahy a ekologicky, jsou naše ruční sekačky perfektní volbou. Vřeteno je poháněno manuálně tlačením a trávu seká velmi čistě, výsledkem pak může být krásný, krátce střižený trávník jako na golfovém hřišti. Hladce běžící žací vřeteno je uloženo na kuličkových ložiscích a je vybaveno ocelovými sekacími noži. Samozřejmostí je pak vícestupňové nastavení výšky a velká kola, která jsou šetrná k trávníku.

Naše benzínové, akumulátorové a elektrické sekačky na trávu nabízejí mnoho praktických funkcí, díky kterým je práce na vaší zahradě ještě jednodušší a pohodlnější. Průvodce sekačkami na trávu

Zde je návod, jak najít to správné zařízení na sečení trávy

Benzínové, akumulátorové, elektrické nebo ruční sekačky na trávu – to správné zařízení pro vaši zahradu závisí na řadě různých faktorů. Abychom vám pomohli najít ten správný model, níže vám je popíšeme podrobněji.

Větší povrchy vyžadují větší výdrž

Prvním důležitým faktorem je velikost plochy, kterou plánujete sekat. Ruční sekačky na trávu sice nemají motory, a proto nevyžadují žádné palivo ani elektřinu, jsou však vhodné pouze pro menší plochy, a to díky jejich poměrně nízkému plošnému výkonu. Benzínové, akumulátorové a elektrické sekačky na trávu s výkonnými motory si naopak bez problému poradí s většími plochami. U posledně jmenovaného typu však musí být zajištěna dostupnost a vhodná poloha zásuvky a optimálně dlouhého kabelu.

Na šířce záběru záleží

Pokud jde o velikost plochy, důležitým faktorem při rozhodování je také šířka záběru: čím větší plocha, tím větší by měla být v ideálním případě šířka záběru. To vám pomůže k tomu, aby i velké plochy trávníku byli posekány v rozumném čase. Einhell nabízí své benzínové, akumulátorové a kabelové elektrické sekačky na trávu s různými šířkami sečení.

Délka trávy a frekvence sečení

Frekvence sečení určuje délku sečených stébel trávy. Čím jsou delší, tím větší výkon sekačka potřebuje k sekání a přepravě posekané trávy ve sběrném koši. V této souvislosti hraje rozhodující roli také optimální nastavení výšky sečení. Čím hlubší sečení, tím delší jsou jednotlivá stébla trávy, která musí sekačka sekat a sbírat.

Hlasitost zařízení může být také faktorem, který je třeba zvážit

Zejména v hustě zastavěných oblastech může hlasitost sekačky na trávu hrát rozhodující roli. Více bodů zde získávají akumulátorové a elektrické sekačky, které nejsou poháněny hlasitým spalovacím motorem. Ve srovnání s benzínovými sekačkami na trávu vykonávají svou práci téměř šeptem a bez obtěžování sousedů.

Pohon kol pro nerovný terén

Na rovných površích většinou není nutný pohon kol pro zadní nápravu, zde obvykle postačuje tlačná síla obsluhy. Jiná situace je u kopcovitého a těžko sjízdného terénu. Zde je výkonný pohon zadních kol, který nabízí většina modelů řady Einhell, naprostou nutností. Pokud nechcete, aby vám sečení trávníku způsobovalo bolest svalů, zvolte určitě typy s pohonem kol.

Hnojení a funkce mulčování

Je třeba zvážit i následné použití posečené trávy. Shromážděnou trávu ve standardním sběrném koši lze jednoduše vyhodit na kompost nebo do koše na organický odpad. Pokud jím vámi vybraný model nedisponuje, můžete alternativně použít mulčovací nástavec (je často standardní výbavou), který trávu po sekání dále rozmělní a následně rozmetá přímo na trávník jako hnojivo. To vám ušetří práci a je to zdravé i pro váš trávník.

V naší sekci FAQ odpovídáme na vaše nejčastější dotazy ohledně našich sekaček na trávu. Máte další dotazy k našim akumulátorovým sekačkám?

FAQ – Často kladené otázky

Zde najdete přehled nejdůležitějších otázek a odpovědí o našich sekačkách na trávu.

Proč při sekání zůstává tráva tam, kde je?

Důvodů, proč tráva při sekání zůstává, může být celá řada. Často je to například proto, že tráva je prostě příliš dlouhá nebo příliš mokrá. Pokud tyto dva důvody neplatí, proč nezkusit při sekání trávníku jednoduše snížit rychlost jízdy.

Co je to mulčování?

Při mulčování jsou posečené kousky drceny v uzavřeném těle sekačky a následně opět rozmetány po trávníku. Distribucí mulče se půda obohatí o živiny a půda je také chráněna před rychlým vysycháním. Obecně lze říci, že k mulčování lze použít i jakoukoli sekačku na trávu, ale je třeba dodržet určité podmínky:

  1. Mulčování je možné pouze na relativně krátkých trávnících.
  2. Použití mulčovacího nože k dosažení optimálního výsledku.
  3. Vyhákněte sběrný koš, vložte mulčovacíklín do vyhazovacího otvoru a zavřete vyhazovací klapku.

Nejste spokojeni s výsledkem sečení vaší sekačky na trávu?

Vaše sekačka na trávu již neseče čistě? Poté byste měli zkontrolovat nože sekačky, zda nejsou opotřebené (nože přebrousit nebo vyměnit), případně zkontrolovat, zda jste nenastavili špatnou výšku sekání (upravit výšku sekání).