Při péči o zahradu - zejména na jaře a na podzim - se hromadí velké množství odřezků. Co s tímto zahradním odpadem dělat? Řešením je drtič, který umožňuje nejen drcení větví, odřezků stromů a živých plotů nebo jiného zahradního odpadu, ale také jejich využití jako kompostu nebo mulče. Einhell nabízí praktické pomocníky do každé zahrady v podobě nožových a tichých drtičů. Každý drtič má elektromotor šetrný k životnímu prostředí. Nožový drtič drtí odřezky pomocí rychle rotujících nožů a vytváří materiál, který je zvláště vhodný pro mulčování. Tichý drtič (známý také jako válcový drtič) pracuje obzlášť tiše, jak vám může napovědět název. K drcení a rozmělňování drceného materiálu používá válcový systém. Tiché drtiče jsou stabilní, nenáročné na údržbu a produkují prvotřídní kompostující materiál.

Drtiče Einhell

Tiché drtiče s řezacími válci

Pokud chcete drcený materiál kompostovat a později použít jako humus, naše tiché nebo válcové drtiče jsou pro tento záměr ideální.

Řezací válec se otáčí v blízkosti přítlačné desky, automaticky vtahuje dřeviny, dokonce i silnější větve, a drtí materiál. Tím se rozruší vlákna a hrubá drcená hmota rychleji hnije na kompostu. Válcové drtiče jsou také mnohem tišší než nožové drtiče.

Nožové drtiče

Chcete rozdrtit dřevo, odřezky z živého plotu či jiné zeleně a použít je jako mulč? Pak si prohlédněte naši nabídku elektrických nožových drtičů.

Praktické zahradní drtiče řežou drcený materiál, který je přiváděn pomocí pěchovadla, dvěma protiběžnými noži ze speciální oceli. Tímto způsobem lze v krátkém časovém úseku zpracovat mnoho větví a měkčích částí rostlin. Nože se na rozdíl od válce po čase otupí, ale lze je znovu nabrousit nebo jednoduše vyměnit.

Ať už hledáte nožový nebo tichý drtič, zde naleznete to pravé zařízení pro váš projekt. Objevte vlastnosti našich zahradních drtičů a zjistěte, který model je pro vás nejvhodnější. Průvodce drtiči Einhell

Na co si dát pozor při nákupu zahradního drtiče

Stále si nejste jisti, zda se rozhodnout pro zahradní drtič s nožem či válcem, nebo zda se vám doplňky jako sběrný box vyplatí? V následujícím textu vám vysvětlíme, na co byste si měli dát při nákupu zahradního drtiče pozor a jak si můžete usnadnit rozhodování.

Robustní nože nebo řezací válce

Velké zahrady vyžadují spoustu práce. Abyste mohli kdykoli účinně drtit dřevo, zeleň nebo odřezky živého plotu, měli byste se ujistit, že je váš zahradní drtič vybaven robustními noži nebo vysoce kvalitním řezacím válcem.

Nožové skartovače Einhell mají dva odolné, protiběžně se otáčející oboustranné nože ze speciální oceli, které lze snadno vyměnit nebo vyčistit. Pokud je válec drtiče zablokován, pomůže přepínač směru otáčení, který změní směr chodu válce a uvolní zablokování.

Důležité bezpečnostní prvky

Aby vaše práce s drtičem byla bezpečná, měli byste využívat určité bezpečnostní prvky. Naše nožové drtiče mají zásobník s bezpečnostním spínačem, který zajišťuje, že se drtič vypne, jakmile je zásobník otevřen, například kvůli kontrole nožů.

Aby se předešlo zraněná při práci, jsou nožové drtiče dodávány s pěchovadlem pro bezpečné zatlačení drceného materiálu. Ochrana proti přetížení chrání motor zahradních drtičů a tím prodlužuje životnost stroje.

Čisté a mobilní drcení

Aby bylo možné zahradní drtič co nejsnadněji přepravit na místo určení, jsou naše modely vybaveny praktickými kolečky. Díky tomu můžete drtič flexibilně používat, kdekoli je potřeba.

K uložení sbíraného drceného materiálu doporučujeme zvolit drtič s průhledným sběrným boxem, ve kterém je drcený materiál viditelně shromažďován. Pokud je součástí dodávky pěchovadlo pro snadnou manipulaci s větvemi, je užitečné zvolit držák, aby bylo pěchovadlo vždy pěkně uloženo a neztratilo se.