Zobrazit více

Einhell je hlavním partnerem
BMW i Motorsport

S výkonnými akumulátory vstříc budoucnosti

Od sezóny 2018/19 se prezentujeme jako hrdý hlavní partner BMW i Motorsport na mistrovství ABB FIA Formule E. Díky tomuto partnerství chceme být pro vás ještě lepší firmou a rádi bychom si zajistili „startovní pozici“ v oblasti akumulátorových přístrojů v rámci segmentu DIY. Od začátku partnerství spoléhají mechanici z
BMW i Andretti Motorsport v jejich závodní garáži na bezkabelovou svobodu produktů Einhell Power X-Change. Koneckonců výkon, vytrvalost a dlouhá životnost, které jsou považovány za základní kameny Formule E, definují rovněž hnací sílu pro akumulátorové nářadí od firmy Einhell.

Nářadí Einhell používáme každý den - a jsou pravděpodobně používány desetkrát tvrději než kýmkoliv, kdo je používá doma. Spolehlivost byla stoprocentní. Nejlepší na používání řady Power X-Change je, že jednu baterii je možné použít s každým jiným nářadím z této řady.
Roger Griffiths
ředitel týmu BMW i Andretti Motorsport

Ředitel týmu BMW i Andretti Motorsport

Roger Griffith o používání nářadí Einhell ve Formuli E

Jako přední výrobce nejmodernějšího nářadí pro dům a zahradu se v rámci Formule E prezentujeme jako hlavní partner BMW i Motorsport a jsme tak na špici budoucích technologií, které přenášíme do sektoru nářadí. Od začátku partnerství vybavujeme tým kolem BMW i Andretti Motorsport našim nářadím Power X-Change, čímž nabízíme mechanikům bezkabelovou svobodu v závodní garáži. Roger Griffiths ve videu vysvětluje, proč je společně se svým týmem tak spokojen s výkonem, vytrvalostí a kvalitou nářadí Einhell. Zjistěte více o partnerství Einhell a BMW.

Nářadí Einhell v akci

v závodní garáži

2020/21 Sezóna

13 závodů v nejlepších metropolích na světě

Mistrovství ABB FIA Formula E 2020/2021

Speciální sezóna

V roce 2020/2021 vstoupí Mistrovství ABB FIA Formule E do své sedmé sezóny. Kvůli pandemii koronaviru bude před zahájením Mistrovství světa ABBA FIA Formule E 2020/21 aktualizován a potvrzen kalendář závodů. Letošní sezóna se neotevře podle plánu v Santiagu de Chile, ale na dalším plánovaném místě konání a to v Saúdské Arábii ve městě Diriyah. Aktuální kalendář závodů najdete zde

Začátek sedmé sezóny

Vysoké teploty a náročné tratě

Na jezdce a fanoušky Formule E čeká ve dnech 26. a 27. února úvodní závod E-Prix a také první dvojzávod. Klikatá dráha je součástí závodního kalendáře Formule E od páté sezóny. Žádný jiný tým zde nebyl tak úspěšný jako tým BMW i Andretti Motorsport: BMW zde na předchozí E-Prix zaznamenalo tři první startovní pozice a dvě vítězství v závodech.

Nové BMW iFE.21

Přípraven na sezónu 2020/21

Náš partner BMW i Motorsport představil nové BMW iFE.21 před začátkem sezóny ABB FIA Formula E Championship 2020/21. Odborné znalosti společnosti BMW se opět projevili primárně v samotném srdci vozidla a to vylepšením hnacího ústrojí. Charakteristiky BMW Racing eDrive02 byly revidovány na základě podrobných informací o jednotlivých závodních okruzích, shromážděných týmem v jeho debutové sezóně a následně přizpůsobené konkrétním výzvám závodění Formule E. Těšíme se na další sezónu po boku BMW i Motorsport a na první závod v Santiagu de Diriyah.

Za 2,8 sekund
zrychlení z 0 na 100 km/h
250/335.26
výkon v kW/hp
98.5%
max. účinnost
Partnerství či sponzorování našeho závodního týmu je mnohem víc než jen značka na boku vozu nebo mého trička. Je to o lidech, kteří mají stejnou mentalitu a pracovní morálku jako my. Z tohoto pohledu se spolupráce s firmou Einhell ukázala jako vynikající krok. Mělo to obrovský dopad na náš provoz.
Roger Griffiths
šéf týmu BMW i Andretti Motorsport

Einhell a BMW i Motorsport

Víc než partnerství

Používané nářadí Einhell – bezdrátová svoboda se stoprocentní spolehlivostí v závodní garáži
Einhell a BMW i Andretti Motorsport - partneři se stejnou meyšlením
Tým jako rodina - v náročném motoristickém prostředí záleží na osobnosti

Statistiky, fakta a pozadí

BMW i Motorsport a Formule E v kostce

BMW a Formula E

Formule E jako platforma pro mobilitu budoucnosti

Počínaje sezónou 2018/19 bude tým BMW i Andretti Motorsport prezentován jako tovární tým v šampionátu ABB FIA Formule E. S novým hnacím ústrojím BMW i pro BMW iFE.18 a dále vyvinutým BMW iFE.21 získává BMW během závodů cenné poznatky, které budou přímo začleněny do sériového vývoje budoucích modelů a motorů, jako je např. iNEXT. Motor Formule E zase těží ze zkušeností ze série. K přehledu BMW i Motorsport

K přehledu BMW i Motorsport

Formula E

Víc než jen motoristický sport

Mistrovství ABB FIA Formule E je první sérií motoristického sportu na světě pro vozy Formule s elektromotorem. Od roku 2014 se konají závody, tzv. E-Prix, na tratích ve významných mezinárodních velkoměstech a metropolích. Cílem šampionátu ABB FIA Formule E je nejen pobavit diváky, ale také podporovat inovace v elektrických hnacích systémech a demonstrovat potenciál udržitelné energie. Tímto způsobem se mistrovství ABB FIA Formule E podařilo spojit vysoké sportovní výkony s koncepty automobilového průmyslu, které mají budoucnost. 

Na oficiální web Formule E.

Zvláštnosti Formule E

Fanboost

Formule E je jedinou závodní sérií na světě, ve které fanoušci hrají aktivní roli při ovlivňování výsledků závodu. Fanboost Formule E dává fanouškům možnost hlasovat pro svého oblíbeného jezdce, aby mu dodali v závodech více energie. Hlasovací období začíná 6 dní před závodem a končí 15 minut před startu.

Jak Fanboost funguje?

Pět jezdců s nejsilnějším hlasem z Fanboost získá na krátkou dobu výrazně vyšší výkon, který mohou využít v druhé polovině závodu v 5sekundovém okně. Během tohoto období se výkon závodních vozů Gen2 krátce zvyšuje z 200 kW (272 koní) na výkon 250 kW (340 koní).

Kliknutím sem se dozvíte více o formuli E FANBOOST